19.07.2018.
Start arrow Publicystyka arrow RENTA NIEMIECKA DLA OFIAR HOLOKAUST 800 MLN EURO
RENTA NIEMIECKA DLA OFIAR HOLOKAUST 800 MLN EURO Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Autor: Aleksander Szumanski   
23.09.2017.
RENTY NIEMIECKIE DLA OFIAR HOLOKAUSTU 800 MLN EURO

 NIEMIECKIE ODSZKODOWANIA DLA OFIAR HOLOKAUSTU

Niemcy wypłacą 800 mln euro wymagającym opieki ofiarom Holokaustu

W ciągu najbliższych czterech lat Niemcy wypłacą około 800 mln euro na koszty domowej opieki nad coraz starszymi osobami, które przeżyły Holokaust - poinformowała w środę reprezentująca Żydów w negocjacjach o odszkodowania Jewish Claims Conference (JCC).

 

Według niej z pomocy tej skorzysta około 56 tys. osób na całym świecie, z których ponad jedna trzecia mieszka w Izraelu.

 

Stuart Eizenstat: "Jesteśmy świadkami, że Niemcy nadal są zdecydowane spełniać swój historyczny obowiązek wobec ofiar nazizmu".

"Jesteśmy świadkami, że Niemcy nadal są zdecydowane spełniać swój historyczny obowiązek wobec ofiar nazizmu. Dzięki temu ci, którzy przeżyli Holokaust, a obecnie są w ostatnich latach swego życia, mogą być pewni, że staramy się im pomóc żyć godnie po tym, gdy w młodości przeszli nieopisaną tragedię i traumę" - napisał w zamieszczonym na stronie internetowej JCC oświadczeniu jej specjalny negocjator Stuart Eizenstat.

 

"Wywiera to tym większe wrażenie, że dzieje się w momencie, gdy Niemcy podejmują wyrzeczenia budżetowe" - dodał Eizenstat, który był wcześniej ambasadorem USA przy Unii Europejskiej.

 

Podane przez JCC informacje potwierdził rzecznik niemieckiego ministerstwa finansów. Uzgodniona nowa pomoc dotyczyć będzie także Żydów, którzy przebywali w tak zwanych otwartych gettach - czyli poza zorganizowanymi miejscami odosobnienia, ale przy stałej groźbie deportacji. (PAP)

 

http://dzieje.pl/aktualnosci/niemcy-wyplaca-800-mln-euro-wymagajacym-opieki-ofiarom-holokaustu

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Copyright © 2018 . All rights reserved