19.07.2018.
Start arrow Poezja arrow BOHATER UKRAINY CZYLI KTO? USTAWOWE FAŁSZERSTWO
BOHATER UKRAINY CZYLI KTO? USTAWOWE FAŁSZERSTWO Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Autor: Aleksander Szumanski   
05.05.2015.

BOHATER UKRAINY, CZYLI KTO?

    USTAWOWE FAŁSZERSTWO

 

"Jeżeli "bohaterowie" Ukrainy dokonali zbrodni ludobójstwa na 200 tysiącach Polakach, to w naszym pojęciu nie powinni nimi być" - twierdzi Ewa Siemaszko historyczna  badaczka dziejów mordów OUN-UPA na Kresach i w Małopolsce Wschodniej II Rzeczpospolitej. Badaczka tą wykładnią odniosła się do w ten oto sposób do słów szefa Rady Najwyższej Ukrainy Wołodomyra Hrojsmana

Stwierdził on, że przyjęta przez ukraiński parlament ustawa o bojownikach o wolność  Ukrainy  nie była wymierzona w Polaków ani w żaden inny naród. Ustawa z 9 kwietnia uznaje jednak prawny status uczestników walk o niezależność Ukrainy w XX wieku wynosząc tym samym do rangi  "bohaterów ludobójców".- Ta decyzja nie jest skierowana przeciwko Polsce, nie jest skierowana przeciwko jakiemukolwiek innemu państwu. - Hrojsman prezentuje bardzo dziwne postrzegane faktów, wbrew logice. Ustawa prezentuje bowiem karanie zarówno Ukraińców i cudzoziemców, którzy negatywnie oceniają bandytów ludobójców OUN - UPA. Uchwała powyższa czyni Ukrainę państwem totalitarnym, w żadnym wypadku nie demokratycznym, karającym za poglądy nie tylko obywateli własnych, ale i cudzoziemców. W praktyce oznacza to karalną więzieniem wypowiedź  np. dziennikarza polskiego dla swojej gazety o mordach ludobójców UPA. Jest to zdecydowanie system faszystowsko-bolszewicki, bo tak traktowali nas Polaków okupanci podczas trwania II wojny światowej. Powiewa grożą ze wschodu ukraińskiego, to są rządzący Ukrainą, mający arbitralne pretensje terytorialne do Polski po Krynicę, przez Przemyśl po "historycznie ukraiński Kraków". A kto z nas Polaków na terenie Ukrainy sprzeciwi się ideologii OUN -UPA czeka go więzienie. Ustawa nie precyzuje wysokości kary i czy to ma być lagier systemem sowieckim czy "zwykła tiurma". Ponieważ różne Ołehy Tiahnyboki wygrażają Polakom: "myśmy was za mało powywieszali", "my wam zrobimy drugi Katyń" to można się również liczyć, iż ustawa nie oszczędzi Polaków, pozostawiając ich przy życiu.

Owa ustawa to nie tylko akceptacja ludobójstwa setek tysięcy Polaków i Żydów, ale również ideologii tych bandytów, neobanderowców, którzy w chwili obecnej rządzą  Ukrainą z żydowskim prezydentem Walzmanem na czele, światowym oligarchą. Wiele też daje do myślenia ostatnio przeprowadzony pogrom żydowski na Ukrainie z pobitym Żydem przez antysemicka "Swobodę" na  Żydowskim Cmentarzu http://niepoprawni.pl/blog/2218/bij-zyda-ze-zbrodnia-ukrainsko-niemiecka-w-tle . Ten oburzający wyczyn antysemicki ukraińskich rządzących utożsamia Poroszenka-Walzmana do Hitlera, z którym do końca współpracowała Ukraińska Powstańcza Armia z SS- Galizien i batalionami Nachtigall i Roland. Urodzili się nam na wschodzie dwaj współcześni Hitlerzy, kagiebista Putin z żydowskim prezydentem Ukrainy, antysemitą, oligarchą, nienawidzącego Polski, Polaków i polskości.

W tym wszystkim podłe przemówienie Bronisława Komorowska dniu 9 kwietnia, w dniu uchwalenia przez ukraiński parlament tej totalitarne ustawy jest jednoznaczne z solidarnością polskiej głowy Narodu Polskiego z banderowską totalitarną neobanderowską, faszystowska, antypolską, antysemicką i totalitarną Ukrainą.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Copyright © 2018 . All rights reserved